Results 2019   |   Results 2018   |   Results 2017   |   Results 2016   |   Results 2015   |   Results 2013   |   Results 2011   |   Results 2010

Results 2012

Men overall

PosNameYearCountryClubCatRace #1Race #2Total time
TimePosTimePos
1.Freimuth Thomas1980GERSkinfit Racing TeamH3102:06:15.02.02:22:26.01.04:28:41.0
2.Escher Toni1990GERFischer Subaru Racing TeamH2102:06:18.74.02:22:30.02.04:28:48.7
3.Rocarek Jiri1983CZEFischer Subaru Racing TeamH2102:06:12.61.02:26:11.03.04:32:23.6
4.Seifert Benjamin1982GERFischer Subaru Racing TeamH2102:06:28.05.02:26:30.04.04:32:58.0
5.Cazaux Baptiste1978FRAMontagnards ArgelésiensH3102:06:28.76.02:31:32.05.04:38:00.7
6.Bech Sebastian1987GERLöffler Skadi Loppet TeamH2102:07:28.47.02:33:32.08.04:41:00.4
7.Kujat Marcus1976GERLöffler Skadi Loppet TeamH3602:11:21.48.02:33:21.07.04:44:42.4
8.Friedl Christoph1987GERLöffler Skadi Loppet TeamH2102:13:59.09.02:32:20.06.04:46:19.0
9.Hasek Jan1991CZECzech Ski AssociationH2102:17:37.010.02:36:47.012.04:54:24.0
10.Srutek David1980CZEBKL MachovH3102:23:03.111.02:34:53.09.04:57:56.1
11.Dullnig Stefan1973AUTODLO Su Tri StyriaH3602:25:25.413.02:40:17.015.05:05:42.4
12.Gamsjäger Manuel1990AUTWSV St. Nikolai Im SölktalH2102:29:12.415.02:37:22.013.05:06:34.4
13.Hoppe Hermann1962GERSC RosenheimH4602:30:58.717.02:37:26.014.05:08:24.7
14.Petritsch Stefan1985AUTODLO Su Tri StyriaH2102:31:43.119.02:36:46.011.05:08:29.1
15.Kolyshev Sergey1958RUSVolkushaH5102:29:19.816.02:43:26.017.05:12:45.8
16.Horn Johannes1990GERZwieselH2102:24:09.012.02:49:30.021.05:13:39.0
17.Serr Günther1956GERSC LaufH5602:34:20.621.02:42:11.016.05:16:31.6
18.Schrötter Sebastian1990GERLöffler Skadi Loppet TeamH2102:41:29.327.02:36:20.010.05:17:49.3
19.Aschenbrenner Rolf1988GERLöffler Skadi Loppet TeamH2102:34:18.520.02:52:36.022.05:26:54.5
20.Reupichler Herwig1977AUTODLO Su Tri StyriaH3102:37:39.723.02:49:22.020.05:27:01.7
21.Rovensky Milan1977CZERT NÖ OSTH3102:31:02.018.02:56:09.025.05:27:11.0
22.Pfatrisch Peter1959GERSV SachsenkamH5102:40:39.526.02:49:15.019.05:29:54.5
23.Dillemuth Andreas1969GERSC LanzenhainH4102:43:47.931.02:47:10.018.05:30:57.9
24.Kaufmann Fritz1975AUTAchtung KoasaläuferH3602:38:36.824.02:57:43.031.05:36:19.8
25.Legrand Bruno1959FRACns RevardH5102:40:28.125.02:57:22.029.05:37:50.1
26.Fuchs Thomas1971GERSV FinsterauH4102:41:41.728.02:57:10.028.05:38:51.7
27.Eder Ewald1956AUTSU EidenbergH5602:41:53.629.02:57:41.030.05:39:34.6
28.Seidl Franz1948AUTNaturfreunde FohnsdorfH6102:42:57.030.02:59:26.033.05:42:23.0
29.Kovalev Sergei1959RUSEkaterinburgH5102:45:25.032.02:57:44.032.05:43:09.0
30.Beres Roman1967SVKTJ Biela StopaH4102:49:02.733.02:56:27.026.05:45:29.7
>>>|